Yüz-Boyun Gençleştirme

Yüz gençleştirme ameliyatları veya işlemleri nelerdir?

Göz kapağı, alın ve kaş kaldırma, orta yüz germe, yanak ve boyun germe işlemleri yüz gençleştirme ameliyatlarıdır. Bununla birlikte yüze uygulanan ışık dolgusu, dudak dolgusu, yanak dolgusu ve yağ enjeksiyonları gençleştirme amaçlı işlemlerdir

Yüz germe ameliyatı hangi yaşlarda yapılmalıdır?

Ameliyat yaşını belirleyen ana kriterler yüzdeki kırışık, sarkma ve hastanın şikayetlerinin şiddetidir. Genelde 50. yaşlarda yüz gençleştirme ameliyatı önerilir.

Yüz germe ameliyatı süreci nasıldır?

Total yüz gençleştirme ameliyatı ortalama 4-6 saat sürmektedir. Hasta ilk gece hastanede dinlenir ve ertesi gün taburcu olur. Yüze uygun bir korseyi 5 gece kullanması önerilir. Sosyal hayata 5. günden sonra dönebilir. Aktif iş hayatına birinci haftadan sonra başlayabilir.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılıyor?

Genellikle kulak önü ve kulak arkasına gizlenen izlerle yanak ve boyun bölgesine ulaşılır. Uzun ve etkili sonuç için derin plandan sarkmış olan dokular yeniden yukarı kaldırılıp tespit edilir.

Yüz germe sonrası oluşabilecek sıkıntı var mı?

Nadiren sızıntı şeklinde kanama ve kan birikintisi olabilir. Dokuların gerginliğine bağlı olarak çok nadir de olsa sinir arazı olabilir ki çoğu kendiliğinden geçer.

Neden derin plan önerilmektedir?

Derin plan yani H-SMAS ameliyat sonucunda ağız yana doğru açılmaz ve kaldırma yönü yukarı doğrudur. Böylece yer çekimine karşı tam kazanım sağlanmış olur.

Yüz germe isteyen birinin ameliyat öncesi yapması gerekenler nelerdir?

Ameliyattan iki hafta önce sigaranın kesilmesi, hipertansiyon hastalarının yeniden değerlendirilmesi ve kan sulandırıcı kullananların ilaç düzenlemesi önerilir.Derin plan yani H-SMAS ameliyat sonucunda ağız yana doğru açılmaz ve kaldırma yönü yukarı doğrudur. Böylece yerçekimine karşı tam kazanım sağlanmış olur.