Göz Kapağı

Göz altı morluk veya koyuluklar için neler uygulanmaktadır?

Uzun dönem inatçı morlukların tedavisi de uzun sürmektedir. Öncelikle nefes almada zorluk ve düzensiz uyku gibi altta yatan bir sebep var ise tedavi edilmeli, sigaradan kaçınılmalıdır. En çok tercih edilen yöntemler AHA peelling, ışık dolgusu ve kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonlarıdır. Yaz döneminde peeling haricindeki yöntemler tercihimizdir.

Blefaroplasti ameliyatı nedir?

Üst blefaroplasti, sarkmış ve kırışıklığı artmış üst göz kapağın göz açıklığını artıracak ve göz küresini daha genç görünüm kazandıracak şekilde eliptik cilt ve yüzeysel kas çıkarımı ameliyatıdır. Alt blefaroplasti ise cilt fazlalıklarının alınmasından çok bölgedeki yağların yeniden düzenlenmesidir. Her iki işlemde ameliyat izleri belirsiz olacak şekilde kamufle olur.

Göz kapağı ameliyatlarında yaş sınırı var mı? Süreç nasıl?

Her bireyin yaşanmışlıkları göz çevresi etrafına yansır. Bazılarımız 25’inde bazılarımız 35’inde belirtiler verir. Net bir rakam yoktur fakat hastaların çoğu 40’lı yaşlarda ameliyatı tercih ediyorlar.

Göz estetiğinde güncel yaklaşım nedir?

Klinik çalışmalar, göz etrafındaki yağlanmaların boşaltmak yerine yeniden şekillendirilmesi, kaybedilen volümün yağ enjeksiyonları ile kazanılmasıdır. Özellikle üst göz kapağı ameliyatı ile birlikte şakak germe uygulamaları sonrası sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.